Koupele a zábaly

Koupele a zábaly

Slatinné koupele a zábaly

Náš přírodní léčivý zdroj slatiny je v rámci České republiky unikátní svým složením. Jde o kombinaci křídové slatinné zeminy, která se mísí s vodami z místních pramenů bohatými na uhličitan vápenatý a železo a díky tomu je vysoce účinná. Zásobu ložiska odhadují odborníci na dalších 150 – 200 let.  

Slatina (peloid) je směs organických látek, které vznikly v přírodě chemickými pochody. Právě ty se v rozmělněném stavu ve směsi s vodou využívají v lékařství pro přípravu koupelí nebo zábalů. Peloidy rozdělujeme na humolity (rašelinu a slatinu) a bahna a to podle obsahu humusových substancí. Slatina vzniká především tlením rákosu a různých tráv.  Naše slatinné Lázně Velichovky 1897 jsou ojedinělou lokalitou v České republice, kde se využívá slatinná koupel ve formě koupelové směsi, která po dobu působení ztrácí většinou pouhý 1 °C ze své teploty. Tuto proceduru u nás využívají klienti z celé České republiky.

Slatinné zábaly a koupele jsou vhodným podpůrným prostředkem i při svalovém přetížení. Přinášejí úlevu při akutních a chronických bolestech kloubů či páteře. Naše slatina obsahuje značné množství minerálních látek, které pozitivně ovlivňují pokožku celého těla.

Slatinná koupel

Doba aplikace (výkonu): 30 minut (15 minut koupel + 15 minut suchý ovin)

Popis procedury: Slatinná koupel o teplotě 42°C celkově prohřeje organismus a je vhodným podpůrným prostředkem při svalovém přetížení. Přináší úlevu při akutních a chronických bolestech kloubů a páteře. Pacienti po léčbě potvrzují zmírnění nebo úplné vymizení svých bolestí a výrazné zlepšení pohyblivosti, což jim umožňuje snížení nebo úplné vynechání užívaných analgetik. Po slatinné koupeli následuje očista těla a odpočinek v suchém zábalu.  Naše slatina obsahuje až 52 % uhličitanu vápenatého a značné množství minerálních látek, které pozitivně ovlivňují pokožku celého těla. 

Vhodná pro: pacienty, kteří trpí nemocemi kloubů, svalů nebo páteře. 

Nevhodné pro: nedoporučuje se pacientům s vysokým krevním tlakem ani pacientům s poruchami kardiovaskulárního aparátu, onemocnění žilního systému, poruchy srážlivosti krve, onkologická onemocnění, časně po operaci TEP (totální endoprotéza) či jiné instrumentaci a imobilitu. Těhotným a kojícím matkám a u horečnatých stavů.

Slatinnou koupel v našich lázních můžete absolvovat  pouze po lékařské konzultaci*.

Cena koupele celková (tělo je ponořené do koupele po krk): 910 Kč   

Cena koupele částečné (tělo je ponořené do koupele po hrudník): 700 Kč 

 

Slatinný zábal

Doba aplikace (výkonu): 30 minut (15 minut slatinný zábal + 15 minut suchý ovin)

Popis procedury: Přírodním bohatstvím lázní je křídová slatina, která se mísí s vodami z místních pramenů bohatých na uhličitan vápenný a železo. Tato slatina se zahřívá na teplotu cca 39°C a upravuje se na konzistenci pasty, která se následně aplikuje na příslušnou část těla. Během aplikace dochází k výraznému hloubkovému prohřátí těla, což má za následek uvolnění svalstvaa jeho regeneraci, případné zmírnění bolesti, zvyšuje se prokrvení ošetřovaných tkání, urychluje látková výměna, a škodlivé látky opouštějí organismus mnohem rychleji. Po zábalu následuje očištění těla a odpočinek v suchém ovinu.  

Vhodný pro: všechny pacienty s onemocněním kloubů, svalů a páteře i pro pacienty s onemocněním kardiovaskulárního aparátu. K uvolnění svalového napětí, snížení bolesti, prokrvení a s tím spojenou regeneraci. Po absolvování léčby v našich lázních pacienti uvádějí značné zmírnení či vymizení bolesti. Dochází k výraznému zlepšení pohyblivosti. 

Nevhodné pro: nedoporučuje se pacientům s onkologickými onemocněními, těhotným a kojícím matkám a u horečnatých stavů.

Cena zábalu velkého (celá záda a ramena)620 Kč

Cena zábalu malého (kolena, kyčle a bedra): 440Kč           


Perličková koupel 

Doba aplikace (výkonu): 30 minut (15 minut koupel + 10 minut suchý ovin)                       

Popis procedury: procedura probíhá ve vodoléčebné vaně s teplou vodou 36 - 38°C. Po koupeli následuje suchý ovin.

Vhodné pro: všechna onemocnění pohybového aparátu, včetně  bolestivých syndromů páteřních
Účinek: koupel má sedativní, relaxační a jemný masážní účinek

Cena: 370 Kč


Koupel přísadová (bylinná, hořečnatá)

Doba aplikace (výkonu): 30 minut (15 minut koupel + 10 minut suchý ovin)
Popis procedury: procedura probíhá ve vodoléčebné vaně s teplotou lázně 36 - 38 °C. Jako přísada je použit bylinný extrakt nebo živá hořečnatá sůl. Po koupeli následuje suchý ovin.
Bylinná koupel: pro všechna onemocnění pohybového aparátu.
Hořečnatá koupel: působí příznivě při revmatismu, artritidě, srdečně-cévních chorobách (křečové žíly, ateroskleróza, hypertenze), kožních chorobách (lupénka, ekzémy, záněty) a gynekologických onemocněních (záněty, hormonální poruchy).                                                             

Účinek: koupele mají sedativní a relaxační účinky.

Cena: 420 Kč


Koupel přísadová solfatanová

Doba aplikace (výkonu): 30 minut (15 minut koupel + 10 minut suchý ovin)
Popis procedury: procedura probíhá ve vodoléčebné vaně s teplotou koupele 36 - 38°C. Jako přísada je použit Solfatan v podobě prášku, který obsahuje min. 40% síry. Po koupeli následuje suchý ovin. Do koupele je nutné sejmout všechny stříbrné šperky, může dojít k jejich poškození.
Vhodné pro: všechna onemocnění pohybového aparátu
Účinek: příznivě působí na degenerativní onemocnění pohybového aparátu, některá kožní onemocnění (lupénka).                                                                                                                                             

Cena koupele: 360 Kč

Koupel solfatanovou v našich lázních můžete absolvovat pouze po lékařské konzultaci*.


Koupel přísadová jodová

Doba aplikace (výkonu): 30 minut (15 minut koupel + 10 minut suchý ovin)
Popis procedury: procedura probíhá ve vodoléčebné vaně s teplotou lázně 36 - 38 °C. Jako přísada se používá jód, aktivovaný Chloraminem B z jodidu draselného. Po koupeli následuje suchý zábal. Do koupele je nutné sejmout všechny stříbrné šperky, může dojít k jejich poškození.
Vhodné pro: všechna onemocnění pohybového aparátu.
Účinek: příznivě působí na degenerativní onemocnění pohybového aparátu, zvláště artrózy vstřebáváním účinné látky – jódu prostřednictvím kůže.                                                                             

Cena: 450 Kč

Koupel jodovou v našich lázních můžete absolvovat  pouze po lékařské konzultaci*.


Suchá uhličitá koupel celková

(celé tělo je uzavřeno do speciálního vaku - mimo hlavy)

Doba aplikace (výkonu): 20 minut
Popis procedury: uzavření celého těla (mimo hlavy) do speciálního vaku, plněného čistým oxidem uhličitým.  Pro lepší účinek se doporučuje kúra s 10 procedurami suchých uhličitých koupelí.
Vhodné pro: nemoci pohybového aparátu, poruchy periferního prokrvení, polyneuropatie, mikroangiopatie, arteriální hypertenze, varixy, algodystrofie
Účinek: dokonalé prokrvení pokožky, svalstva, všech tělesných orgánů a posílení imunity. Tato vysoce účinná procedura upevňuje zdraví, zvyšuje životní elán, vitalitu a je ideálním prostředkem pro zvýšení tělesné i duševní pohody. 

Cena: 450 Kč

Suchou koupel celkovou v našich lázních můžete absolvovat  pouze po lékařské konzultaci*.


Suchá uhličitá koupel částečná

(celé tělo je uzavřeno do speciálního vaku po hrudník)

Doba aplikace (výkonu): 20 minut
Popis procedury: uzavření části těla (po hrudník) do speciálního plastového vaku, plněného čistým oxidem uhličitým. Základní fyziologickou reakcí na tento podnět je rozšíření všech cév až po vlásečnice se současným zvýšením obsahu kyslíku v krvi a tím dochází ke zvýšení dodávky kyslíku do všech tkání. Pro lepší účinek se doporučuje kúra s 10 procedurami suchých uhličitých koupelí.
Vhodné pro: nemoci pohybového aparátu, poruchy periferního prokrvení, mikroangiopatie, polyneuropatie, arteriální hypertenze, algodystrofie, varixy
Účinek: dokonalé prokrvení pokožky, svalstva, všech tělesných orgánů a posílení imunity. Tato vysoce účinná procedura upevňuje zdraví, zvyšuje životní elán, vitalitu a je ideálním prostředkem pro zvýšení tělesné i duševní pohody.

Cena: 410 Kč


Vířivá koupel (horní končetiny nebo dolní končetiny)

Doba aplikace (výkonu): 15 minut
Popis procedury: teplota vody 34 - 38°C, dle typu postižení
Vhodné pro: vhodné pro poúrazové stavy, při poruchách prokrvení, neuropatiích
Účinek: zlepšuje prokrvení a podporuje vstřebávání otoků

Cena: 220 Kč


Střídavé koupele nožní 

Doba aplikace (výkonu): 15 minut
Popis procedury: teplota 40 - 46° C a 10 -16° C, využívá se střídavého působení chladu a tepla na dolní končetiny za účelem zlepšení prokrvení a trofiky tkání
Vhodné pro: pooperační a poúrazové stavy, při poruchách prokrvení
Účinek: zlepšuje prokrvení a vstřebávání otoků

Cena: 220 Kč


Parafínový zábal vsedě (krční páteř + ramena)

Parafínový zábal vleže (celá záda + ramena)

Doba aplikace (výkonu): 15 minut

Popis procedury: teplota parafínového zábalu je 56 °C. Jedná se o lokální aplikaci tepla za pomocí parafínových plátů. Aplikace parafínu vede k místnímu prokrvení, zlepšení metabolismu, odplavení nežádoucích metabolitů.

 


Vhodné pro: 
artrózy, revmatická onemocnění, svalové spasmy

Účinek: analgetický, zlepšení prokrvení a trofiky tkání

Cena: 260 Kč


Parafínový zábal na ruce + cvičení

Doba aplikace (výkonu): 15 minut

Popis procedury: teplota parafínové lázně je 56 °C. Jedná se o lokální aplikaci tepla namáčením horních končetin do parafínové lázně. Aplikace parafínu vede k místnímu prokrvení, zlepšení metabolismu, odplavení nežádoucích metabolitů.

Vhodné pro: artrózy, revmatická onemocnění, svalové spasmy

Účinek: analgetický, zlepšení prokrvení a trofiky tkání

Cena: 210 Kč


 *Cena lékařské konzultace: 670 Kč

Ceny jsou platné od 1.1.2023

Více informací Vám rádi poskytneme na telefonu  +420 491 889 888 nebo piště na obchod@lazne1897.cz  

Rezervace termínu procedur na telefonním čísle +420 491 889 221 nebo e-mailem: komerce@lazne1897.cz

Zaujala Vás tato nabídka?

 

 Všechny pobyty se řídí Obchodními podmínkami společnosti Lázně 1897, s.r.o. 

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.