Koupele a zábaly

Koupele a zábaly

Slatinné koupele a zábaly

Náš přírodní léčivý zdroj slatiny je v rámci České republiky unikátní svým složením.

Jde o kombinaci křídové slatinné zeminy, která se mísí s vodami z místních pramenů bohatými na uhličitan vápenatý a železo a díky tomu je vysoce účinná.

Zásobu ložiska odhadují odborníci na dalších 150 – 200 let.  

Slatina (peloid) je směs organických látek, které vznikly v přírodě chemickými pochody. Právě ty se v rozmělněném stavu ve směsi s vodou využívají v lékařství pro přípravu koupelí nebo zábalů. Peolidy rozdělujeme na humolity (rašelinu a slatinu) a bahna a to podle obsahu humusových substancí. Slatina vzniká především tlením rákosu a různých tráv.  Naše slatinné Lázně Velichovky  1897 jsou ojedinělou lokalitou v České republice, kde se využívá slatinná koupel ve formě koupelové směsi, která po dobu působení ztrácí většinou pouhý 1 °C ze své teploty. Tuto proceduru u nás využívají klienti z celé České republiky.

Slatinné zábaly a koupele jsou vhodným podpůrným prostředkem i při svalovém přetížení. Přinášejí úlevu při akutních a chronických bolestech kloubů či páteře. Naše slatina obsahuje značné množství minerálních látek, které pozitivně ovlivňují pokožku celého těla.

Slatinná koupel celková nebo částečná

Doba aplikace (výkonu): 30 minut (15 minut koupel + 15 minut suchý zábal)

Popis procedury: Při slatinné koupeli se vana naplní koupelovou směsí slatiny a vody o teplotě 42 °C (ta během koupele poklesne maximálně o 2 °C). Po slatinné koupeli následuje sprcha a suchý zábal.

Vhodná pro: Vhodná pro pacienty, kteří trpí nemocemi kloubů, svalů nebo páteře. Naopak ji nedoporučujeme pacientům, kteří mají problémy s vysokým krevním tlakem ani pacientům s poruchami kardiovaskulárního aparátu.

Nevhodné pro: Onemocnění žilního systému, poruchy srážlivosti krve, onkologická onemocnění, časně po operaci TEP (totální endoprotéza) či jiné instrumentaci a imobilitu.

Účinek: Naše slatina obsahuje až 52 % uhličitanu vápenatého. Slatinná koupel působí na celkové prohřátí organismu. Pacienti po léčbě potvrzují zmírnění nebo úplné vymizení svých bolestí a výrazně lepší pohyblivost, což jim umožňuje snížení nebo úplné vynechání užívaných analgetik. Při pravidelných koupelích dochází k výraznému zlepšení kvality života s navrácením pracovní schopnosti.

Slatinnou koupel můžete absolvovat pouze s lékařskou konzultací v našich lázních.

Cena lékařské konzultace: 520 Kč

Cena částečné koupele (polovina těla - po hrudník) : 500 Kč

Cena celkové koupele (celé tělo - po krk): 640 Kč

 

Slatinný zábal - velký a malý

Doba aplikace (výkonu): 30 minut (15 minut slatinný zábal + 15 minut suchý zábal)

Popis procedury:

Na slatinný zábal malý i velký používáme ohřátou slatinu v konzistenci pasty, která se aplikuje na příslušnou část těla dle konkrétní lokalizace. Touto aplikací dochází k rovnoměrnému prokrvení až překrvení prohřívaných partií.

Vhodný pro: Slatinné zábaly jsou vhodné pro všechny pacienty s onemocněním kloubů, svalů a páteře. Aplikace se provádí i u osob s onemocněním kardiovaskulárního aparátu (zábaly jsou na rozdíl od koupelí vhodné i pro ně).  

Účinek: Výsledkem slatinného zábalu je uvolnění svalového napětí, snížení bolesti, zlepšení prokrvení tkání a podpora regenerace. Po absolvování léčby v našich lázních pacienti uvádějí značné zmírnění či vymizení bolesti. Dochází k výraznému zlepšení pohyblivosti. V některých případech dochází i ke snížení nebo dokonce vynechání, jinak pravidelně užívané, dávky analgetik, což se pozitivně projevuje i v podobě zlepšení kvality života nebo navrácení pracovních schopností.

Cena velkého zábalu ( aplikace celá záda + ramena): 460 Kč

Cena malého zábalu (aplikace kyčle, kolena a bedra): 330 Kč

Další lázeňské procedury

Perličková koupel 

Doba aplikace (výkonu): 30 minut (15 minut koupel + 15 minut zábal)

Popis procedury: Procedura probíhá ve vodoléčebné vaně s teplou vodou 36 - 38°C. Po koupeli následuje suchý zábal.
Vhodné pro: všechna onemocnění pohybového aparátu, včetně  bolestivých   syndromů páteřních
Účinek: Koupel má sedativní, relaxační a jemný masážní účinek

Cena: 280 Kč

Koupel přísadová (bylinná, hořečnatá)

Doba aplikace (výkonu): 30 minut (15 minut koupel + 15 minut zábal)
Popis procedury: Procedura probíhá ve vodoléčebné vaně, 36 - 38 °C. Jako přísada je použit bylinný extrakt nebo živá hořečnatá sůl. Po koupeli následuje suchý zábal.
Bylinná koupel: Pro všechna onemocnění pohybového aparátu.
Hořečnatá koupel: Působí příznivě při revmatismu, artritidě, srdečně-cévních chorobách (křečové žíly, ateroskleróza, hypertenze), kožních chorobách (lupénka, ekzémy, záněty) a gynekologických onemocněních (záněty, hormonální poruchy).                                                             

Účinek: Koupele mají sedativní a relaxační účinky.

Cena: 310 Kč

Koupel přísadová solfatanová

Doba aplikace (výkonu): 30 minut (15 minut koupel +15 minut zábal)
Popis procedury: Procedura probíhá ve vodoléčebné vaně s teplotou koupele 36 - 38°C. Jako přísada je použit Solfatan v podobě prášku, který obsahuje min. 40% síry. Po koupeli následuje suchý zábal. Do koupele je nutné sejmout všechny stříbrné šperky, může dojít k jejich poškození.
Vhodné pro: všechna onemocnění pohybového aparátu.
Účinek: příznivě působí na degenerativní onemocnění pohybového aparátu, některá kožní onemocnění (lupénka).                                                                                                                                             

Koupel solfatanovou můžete absolvovat pouze s lékařskou konzultací v našich lázních.

Cena lékařské konzultace: 520 Kč

Cena koupele: 280 Kč

Koupel přísadová jodová

Doba aplikace (výkonu): 30 minut (15 minut koupel + 15 minut zábal)
Popis procedury: procedura probíhá ve vodoléčebné vaně, 36 - 38 °C. Jako přísada se používá jód, aktivovaný Chloraminem B z jodidu draselného. Po koupeli následuje suchý zábal. Do koupele nutno sejmout všechny kovové šperky – mohlo by dojít k jejich poškození.
Vhodné pro: všechna onemocnění pohybového aparátu.
Účinek: příznivě působí na degenerativní onemocnění pohybového aparátu zvláště artrózy vstřebáváním účinné látky – jódu prostřednictvím kůže.                                                                             

Koupel jodovou můžete absolvovat pouze s lékařskou konzultací v našich lázních.

Cena lékařské konzultace: 520 Kč

Cena: 350 Kč

Vířivá koupel (horní končetiny nebo dolní končetiny)

Doba aplikace (výkonu): 15 minut
Popis procedury: teplota vody 34 - 38°C, dle typu postižení
Vhodné pro: vhodné pro poúrazové stavy, při poruchách prokrvení, neuropatiích.
Účinek: zlepšuje prokrvení a podporuje vstřebávání otoků.

Cena: 170 Kč

Střídavé koupele nožní 

Doba aplikace (výkonu): 15 minut
Popis procedury: teplota 40 - 46° C a 10 -16° C, využívá střídavého působení chladu a tepla na dolní končetiny za účelem zlepšení prokrvení a trofiky tkání
Vhodné pro: pooperační a poúrazové stavy, při poruchách prokrvení
Účinek: zlepšuje prokrvení a vstřebávání otoků

Cena: 170 Kč

Suchá uhličitá koupel celková

(celková koupel je koupelí od krku dolů v leže )

Doba aplikace (výkonu): 30 minut
Popis procedury: uzavření celého těla (mimo hlavy) do speciálního plastového vaku, plněného čistým oxidem uhličitým.  Během procedury je pouštěna relaxační hudba. Doporučený celkový počet je 10 suchých uhličitých koupelí
Vhodné pro: nemoci pohybového aparátu, poruchy periferního prokrvení, polyneuropatie, mikroangiopatie, arteriální hypertenze, varixy, algodystrofie
Účinek: dokonalé prokrvení pokožky, svalstva a všech tělesných orgánů, včetně žláz a mozku dobře okysličenou krví. Tato vysoce účinná procedura, která upevňuje zdraví, zvyšuje životní elán a vitalitu, je ideálním prostředkem pro zvýšení tělesné i duševní pohody. Výsledkem procedury je zlepšení činnosti všech tělesných orgánů a žláz, což vede ke všeobecnému posílení organismu, povzbuzení imunitního systému a sebehojivých schopností těla.

Suchou koupel můžete absolvovat pouze s lékařskou konzultací v našich lázních.
Cena lékařské konzultace: 520 Kč

Cena: 320 Kč

Suchá uhličitá koupel částečná

(částečná koupel je koupelí od ramen dolů v leže )
Doba aplikace (výkonu): 30 minut
Popis procedury: uzavření části těla (od ramen dolů) do speciálního plastového vaku, plněného čistým oxidem uhličitým. Základní fyziologickou reakcí na tento podnět je rozšíření všech cév až po vlásečnice se současným zvýšením obsahu kyslíku v krvi a tím zvýšení dodávky kyslíku do všech tkání. Během procedury je pouštěna relaxační hudba. Doporučený celkový počet je 10 suchých uhličitých koupelí
Vhodné pro: nemoci pohybového aparátu, poruchy periferního prokrvení, mikroangiopatie, polyneuropatie, arteriální hypertenze, algodystrofie, varixy
Účinek: dokonalé prokrvení pokožky, svalstva a všech tělesných orgánů, včetně žláz
a mozku dobře okysličenou krví. Tato vysoce účinná procedura, která upevňuje zdraví, zvyšuje životní elán a vitalitu, je ideálním prostředkem pro zvýšení tělesné i duševní pohody

Cena: 300 Kč

Parafínové zábaly - v sedě nebo v leže

Doba aplikace (výkonu): 15 minut

Popis procedury: teplota 56 °C, lokální aplikace tepla pomocí parafínových plátů nebo namáčením horních končetin do parafínové lázně, aplikace parafínu vede k místnímu prokrvení, zlepšení metabolismu, odplavení nežádoucích metabolitů

Vhodné pro: artrózy, revmatická onemocnění, svalové spasmy

Účinek: analgetický, zlepšení prokrvení a trofiky tkání

Cena: 200 Kč

 

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.