Aktuality

Aktuality

Dne 18. 05. 2023 se uskutečnil v Lázních Velichovky odborný seminář pro praktické lékaře na téma "Bolesti zad – přehled aktuálních poznatků a možností léčby".
Akce se konala v prvorepublikovém sále lázeňské restaurace Dům pod Kaštany a účastníky přivítal Bc. Petr Čermák, výkonný ředitel Lázní 1897 Velichovky.
Odbornou část zahájila primářka lázní MUDr. Monika Kubíková představením jednotlivých zdravotních úseků lázní a navazující přednáškou „Praktické informace pro ošetřujícího lékaře při indikaci lázeňské rehabilitační léčby“. Další velmi zajímavé téma „Diferenciální diagnostika bolestí LS páteře z pohledu neurologa“ představil náš první přednášející host pan doc. MUDr. Edvard Ehler, CSc. z Neurologické kliniky Nemocnice Pardubice. Po jeho přednášce se slova ujali naši fyzioterapeuti Mgr. Jaroslav Ivanov a Bc. Ondřej Hladík a vysvětlili možnosti a novinky v léčbě a rehabilitaci v našich lázních, a to s těmito tématy „Terapie bolesti zad v balneoprovozu lázní Velichovky“ a „Přístrojová terapie bolesti zad v lázních Velichovky“. Následoval další přednášejí host z Radiologické kliniky FNHK pan doc. MUDr. Pavel Ryška, Ph.D., který ve svém tématu představil „Radiodiagnostiku a možnosti miniinvazivní lečby zad“. Přednáškové odpoledne uzavřel náš třetí host lékař z Neurochirurgické kliniky FNHK MUDr. Roman Kostyšyn, který představil přítomným „Bolesti zad z pohledu spondylochirurga“.
Příležitost diskutovat o jednotlivých tématech a obohatit je o vlastní zkušenosti z odborné praxe využili účastníci semináře v rámci bohatého obědového rautu.
Poté program pokračoval, velký zájem vzbudila možnost prohlídky balneoprovozu a léčebného úseku, kde byly představeny naše nové technologické přístroje využívané k léčbě a rehabilitaci bolesti (Walker View, Prokin, Vysokofrekvenční laser a další). I zde se hojně diskutovalo.
Každému z účastníků byla nabídnuta možnost vyzkoušet si některé z námi nabízených procedur.
Zdařilá akce potvrdila význam pravidelných seminářů s odbornou lékařskou veřejností a předávání zkušeností za účasti špičkových specialistů.
Děkujeme ještě jednou všem účastníkům i přednášejícím a těšíme se na další vzájemnou spolupráci!
Lázně Velichovky 1897

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.