Aktuální informace

Aktuální informace

Nechcete aby Vám něco uniklo? Zde naleznete vždy ty nejaktuálnější informace.

Využijte poslední příležitost  v tomto roce!

15 % S L E V A
NA POBYTOVÉ BALÍČKY NAD 5 NOCÍ PŘI OBJEDNÁNÍ POBYTU OD 1.10. DO 30.11.2020

 

 

 

 

 

 

 

 

od 10.9.2020

OPATŘENÍ V LÁZNÍCH

Z důvodu aktuálních výskytů onemocnění COVID-19 v České republice se v našich lázních pravidelně monitoruje tělesná teplota při příjezdu a v průběhu celého pobytu.

Dodržují se hygienická opatření ve všech vnitřních lázeňských prostorách.

Klienty, kteří již na svůj pobyt nastoupili, žádáme, aby v případě zhoršení zdravotního stavu okamžitě kontaktovali lázeňský zdravotnický personál.

Dodržujte předepsané hygienické zásady včetně pravidelného mytí a dezinfekce rukou,  odstupy 1,5 metru a nošení roušek ve vnitřních prostorách.

Dezinfekce na ruce je umístěna v dávkovačích na viditelných místech ve všech prostorách Lázní Velichovky 1897.

Dezinfekce na ruce se používá několikrát denně na umyté, čisté a především suché ruce vtíráním alkoholové dezinfekce po dobu 30 vteřin.

Informační letáky jsou umístěny v prostoru lázní.

Provoz lázní není nijak omezen, všechny procedury probíhají tak, jak byly naplánované.

 


Vážení klienti,

v Lázních Velichovky nelze uplatnit státní příspěvek ve výši 4 000 Kč.

Na pobytové balíčky, welllness pobyty a individuální balíčky na míru přijímáme rezervace. 

Těšíme se na shledání s Vámi!

Tým Lázně 1897 s.r.o.

 9.7.2020


Vážení klienti,

bohužel do dnešního dne jsme neobdželi od MMR ČR přesné informace o podmínkách a čerpání dotačního titulu COVID-lázně.

S okamžitou platností pozastavujeme příjem rezervací s čerpáním státního příspěvku 4 000 Kč.

Ostatní pobyty bez uplatnění státního příspěvku jsou stále v nabídce.

Další aktuální informace zveřejníme okamžitě.

3.7.2020


 

Bylo nám potěšením uspořádat konferenci Kladského pomezí dne 24.6.2020.

Konference Léto v Kladském pomezí představila novinky letošní sezóny

Tradiční regionální konference Léto v Kladském pomezí se letos uskutečnila ve středu 24. června 2020 v lázních Velichovky. Zástupci turistických atraktivit našeho regionu na ní prezentovali novinky, které v letošní sezóně chystají pro návštěvníky.

Zahájení konference se ujal Rostislav Petrák, předseda Svazu cestovního ruchu Kladské pomezí. Z prezentujících patřilo úvodní slovo obchodní ředitelce společnosti Lázně 1897, Evě Janigové. Ta představila lázeňské zdravotní zařízení Lázně Velichovky, jejich filozofii a také širokou nabídku poskytovaných služeb. Pavel Mohelník z Krajského úřadu Královéhradeckého kraje informoval o novinkách v oblasti cestovního ruchu v našem kraji.

Markéta Venclová prezentovala letošní stěžejní projekt Kladského pomezí, o.p.s. s názvem Božena 200, který vznikl u příležitosti 200. výročí od narození spisovatelky Boženy Němcové. Lenka Lembejová informovala o novinkách v projektech Čapek a Toulavý baťoh, které se již několik let těší oblibě návštěvníků našeho regionu.

Martina Zálišová, vedoucí odboru kultury v České Skalici, představila dění v rámci letošního Roku Boženy Němcové. Hlavní událostí bylo znovuotevření modernizované stálé expozice muzea. Životu a dílu slavné spisovatelky budou věnovány také sezónní výstavy a vytvořeny byly nové tematické suvenýry. Ředitelka Muzea bratří Čapků, Vladimíra Odrobiňáková, prezentovala Malé Svatoňovice jako turistický cíl pro každého, který v sobě snoubí poznání, umění, historii, relax i možnost aktivního vyžití. K novinkám letošního roku patří nově vytvořené interaktivní tabule na téma Devatera pohádek od Karla Čapka v místním parku a výstavba nové rozhledny Žaltman, která se otevře 24. září 2020, tedy v den, kdy uplyne přesně 53 let od otevření původní rozhledny.

Zuzana Stádníková a Bronislava Helbichová z MKS Jaroměř pozvaly na připravované letní prohlídky s oživlými postavami z historie města, které se budou konat každé pondělí a čtvrtek v pevnostním městě Josefově. O novinkách v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují pohovořil jeho ředitel Pavel Frydrych. Otevřena tu byla nová expozice modeláře Richarda Vyškovského, muzeum bylo obohaceno o interaktivní prvky, koutek pro maminky, promítací sál, kamenný obchod či e-shop. Chystají se výstavy, promítání či přednášky.

Galerijní edukátorka Veronika Mesnerová představila Galerii výtvarného umění v Náchodě a pozvala na unikátní výstavu připomínající deset let trvání cyklu – Umělci do 40 let. V souvislosti s výstavou proběhnou i letní dílny pro veřejnost. Zuzana Tvarůžková nalákala na návrat lázeňské atmosféry do Malých lázní Běloves. Otevřela se tu rekonstruovaná Vila Komenský, uvnitř které návštěvníci najdou expozici lázeňství, kavárnu i městské informační centrum. Ze 13 pítek na kolonádě proudí minerální voda Běloveské bublinky z vrtů Jan a Běla.

O nové interaktivní stezce, vedoucí z Adršpašských skal k zámku Adršpach, pohovořila Andrea Zákravská. Součástí stezky je i nově otevřená pohádková místnost s úkoly a odměnou. Mezi další lákadla zámku patří stálé expozice horolezectví a lnářství, úniková hra na téma pohádky Třetí princ či útulná kavárna. Návštěvníci tu mohou využít i služeb informačního centra.

Andrea Kecová z informačního centra Nové Město nad Metují představila nový materiál s názvem „Aktivní senior aneb s pejskem i vnoučaty do Města na skále“, který nabízí sadu výletů nejen pro aktivní seniory. Richard Švanda účastníky seznámil s novinkami ve Rtyni v Podkrkonoší, mezi které patří Rtyňský quest, pracovní listy o hornické činnosti pro děti, komentované a kostýmované prohlídky muzea i okolí města. Otevřít by se tu měla zrekonstruovaná zvonice a připraveny jsou kulturní akce v podobě letního kina, divadelních představení a hudebních vystoupení. Jako poslední pohovořil Sławomir Machlowski, který představil aktuální nabídku pevnosti Klodzko pro české turisty.

Po jednotlivých přednáškách následovala prezentace regionálních produktů Kladského pomezí a na závěr konference se účastníci vydali na prohlídku lázní Velichovky.

Podrobnosti nejen o novinkách, které zazněly na konferenci, jsou průběžně zveřejňovány na webu a Facebooku Kladského pomezí.


22.6.2020

Vážení klienti,

oznamujeme výpadek všech pevných telefonních linek v Lázních Velichovky do odvolání.

Prosím kontaktujte nás na mobilní telefony:

přijímací kacelář (pro klienty zdravotních pojišťoven)  800 505 020

e-mail:     pk@lazne1897.cz

obchodní oddělení (pro klienty samoplátce)  727 851 824, 727 964 082

e-mail:     obchod@lazne1897.cz

Děkuje za pochopení.


30.4.2020

OTEVÍRÁME  LÁZNĚ VELICHOVKY

Vážení klienti,
lázně Velichovky obnovují provoz od 4.5.2020. Pokud budete potřebovat podrobné informace o nástupním termínu Vašeho pobytu jsme Vám plně k dispozici:

-komplexní a příspěvková lázeňská péče:

tel. číslo: 491 889 137, 491889138,
e-mail:     pk@lazne1897.cz

bezplatná linka: 800 505 020

-pobyty pro samoplátce:

tel. číslo: 491 889 135, 491 889 224,
e-mail:     obchod@lazne1897.cz

- všeobecné informace - recepce / +420 491 889 111

Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na Vás.
Tým společnosti Lázně 1897,s.r.o.


9.4.2020

Dočasné uzavření lázní

Vážení klienti,
s účinností od 14. 4. 2020 dočasně uzavíráme provoz lázní z důvodu nouzového stavu COVID-19.

Všem klientům děkujeme za pochopení a projevenou důvěru.

V případě dotazů, prosíme, kontaktujte obchodní oddělení e-mail:obchod@lazne1897.cz, popřípadě bezplatnou telefonní linku 800 505 020.


18.3.2020

Vážení klienti,

v souvislosti s nařízením vlády ČR přistupujeme od 19. 3. 2020 k dalším mimořádným opatřením.

V návaznosti na nařízení vlády ČR se zakazuje příjem nových klientů, kteří mají lázeňskou péči hrazenou plně nebo částečně ze zdravotního pojištění.

Výše uvedené nařízení je platné od 19.3.2020 do odvolání.

Alena Řípová
jednatelka
Lázně 1897


opatření platné od 16.3.2020

Vážení klienti,

v souvislosti s nařízením vlády ČR přistupujeme od 16. 3. 2020 k mimořádným opatřením.

Nařízení nám zakazuje poskytovat ubytování a jiné služby v lázních všem osobám, které nemají pobyt alespoň částečně hrazen z veřejného zdravotního pojištění, tzn. všem samoplátcům.

Výše uvedené nařízení je platné do 24. 3. 2020.

Bohužel jsme nuceni všem již ubytovaným samoplátcům v Lázních Velichovky 1897 K DNEŠNÍMU DNI UKONČIT LÁZEŇSKÝ POBYT. Stornopoplatky a vyúčtování bude řešeno s každým klientem individuálně.

Nové klienty samoplátce, kteří si plně hradí lázeňský pobyt do odvolání, NEPŘIJÍMÁME.

Pro klienty zdravotních pojišťoven (komplexní a příspěvková lázeňská péče) je v Lázních i nadále poskytována komplexní péče a služby bez omezení.

V případě, že se chcete informovat o Vašem pobytu nebo změnit rezervaci pobytu, prosím, kontaktujte nás na níže uvedených kontaktech:

Klienti zdravotních pojišťoven (komplexní a příspěvková lázeňská péče) volejte a pište na:

tel. číslo: 491 889 137, 491889138,
e-mail:     pk@lazne1897.cz

Klienti – samoplátci volejte a pište na:

tel. číslo: 491 889 135, 491 889 224,
e-mail:     obchod@lazne1897.cz
Dne 16. 3. 2020

Alena Řípová
jednatelka
Lázně 1897


13.3.2020

Ptáte se nás. My Vám odpovídáme.
Jsem objednán/a na léčebný pobyt. Mám nastoupit?

Klienti, kteří mají nastoupit na lázeňský pobyt hrazený zdravotní pojišťovnou a NEVYKAZUJÍ příznaky jako -  zvýšená teplota, kašel, dušnost apod. budou přijati na pobyt v Lázních 1897.

Při nástupu Klient absolvuje lékařskou prohlídku a bude zařazen do léčebného procesu.

Mám objednaný wellness lázeňský pobyt (jako samoplátce). Mohu si pobyt přesunout na jiný termín?

Ano, je možné si pobyt přeobjednat na jiný termín.

Pokud nastoupím na lázeňský pobyt, jak bude probíhat?

V Lázních 1897 jsme přijali interní nařízení jako:

  • ZÁKAZ NÁVŠTĚV lázeňských Klientů do odvolání.
  • ZÁKAZ OPUŠTĚNÍ LÁZEŇSKÉHO areálu pro Klienty po celou dobu lázeňského pobytu. Areál Lázní 1897 je oplocen nebo ohraničen závorou, Klienti mají tak přístup do klidného parku v bezprostředním okolí lázní.
  • V PROSTORÁCH LÁZNÍ JE rozmístěna dezinfekce na ruce v dávkovačích a je umístěna na viditelných místech ve všech prostorách Lázní 1897.
  • NAPLÁNOVANÉ lázeňské procedury probíhají beze změny pro klienty lázní. Pro veřejnost jsou lázně uzavřeny.
  • Jsou zrušené veškeré kulturní a společenské akce.

V případě, že se chcete informovat o Vašem pobytu nebo změnit rezervaci pobytu, prosím, kontaktujte nás na níže uvedených kontaktech:

Klienti zdravotních pojišťoven (komplexní a příspěvková lázeňská péče) volejte a pište na:

tel. číslo: 491 889 137, 491889138,
e-mail:     pk@lazne1897.cz

Klienti – samoplátci volejte a pište na:

tel. číslo: 491 889 135, 491 889 224,
e-mail:     obchod@lazne1897.cz

Výše uvedená opatření jsou platná od 16.3.2020 do odvolání.

Dne 13. 3. 2020

Alena Řípová
jednatelka
Lázně 1897


12.3.2020

Klienti vykazující příznaky -  zvýšená teplota, kašel, dušnost apod. nebudou přijati na pobyt v Lázních 1897.

V případě uvedených zdravotních potíží, neprodleně kontaktujte Krajskou hygienickou stanici ve spádové oblasti. Současně Vás prosíme, v případě nařízené karantény, nás obratem kontaktujte. Rádi s Vámi projednáme změnu vašeho termínu nástupu.

Klienti zdravotních pojišťoven (komplexní a příspěvková lázeňská péče) volejte a pište na:

tel. číslo: 491 889 137, 491 889 138
e-mail:     pk@lazne1897.cz

Klienti – samoplátci volejte a pište na:

tel. číslo: 491 889 135, 491 889 224,
e-mail:     obchod@lazne1897.cz

POBYT V LÁZNÍCH

Klienty, kteří již na svůj pobyt nastoupili, žádáme, aby v případě zhoršení zdravotního stavu a jakéhokoliv projevu infekce okamžitě kontaktovali lázeňský zdravotnický personál.

Dodržujte předepsané hygienické zásady včetně pravidelného mytí a dezinfekce rukou.

Dezinfekce na ruce je umístěna v dávkovačích na viditelných místech ve všech prostorách Lázní1897.

Dezinfekce na ruce se používá několikrát denně na umyté, čisté a především suché ruce vtíráním alkoholové dezinfekce po dobu 20-30 vteřin.

Informační letáky jsou umístěny v prostoru lázní.

S okamžitou platností se  ZAKAZUJE  klientům opuštění areálu lázní v průběhu celého léčebného pobytu. V případě porušení tohoto zákazu bude pobyt s klientem ukončen bez jakékoli finanční náhrady.

Provoz lázní není nijak omezen, všechny procedury probíhají tak, jak byly naplánované.

Prozatím se konají všechny společenské akce v rámci areálu Lázní 1897 beze změny.

Výše uvedená opatření jsou platná do odvolání.

 Dne 12. 3. 2020

Alena Řípová
jednatelka
Lázně 1897

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.